Jeśli potrzebujesz zamówić motoreduktor DC, skieruj się na ten adres.
Motoreduktory to ogólnie mówiąc nierozłączne układy napędowe skonstruowane z silnika i przekładni. Jak pracują motoreduktory i gdzie się je stosuje? Dowiesz się tego z naszego artykułu.
Motoreduktory – gotowe układy, które oszczędzają pracę inżynierów
Motoreduktory pozwalają efektywniej wykorzystać elektryczne silniki w roli napędu w najróżniejszych zastosowaniach w przemyśle. Przy użyciu przekładni redukującej, znaczna prędkość obrotowa silnika zostaje ograniczona nawet do kilkuset razy, przy równoległym porównywalnym nasileniu jego momentu obrotowego. Naturalnie sprawność przekładni nigdy nie będzie stuprocentowa, więc zawsze pojawia się niewielka dysproporcja między mocą wyjściową i wejściową motoreduktora. W skład nierozłącznego układu jakim jest motoreduktor mogą także wchodzić inne podzespoły jak hamulce bądź sprzęgła. Najważniejszym atutem motoreduktorów jest fakt, że są to prefabrykowane układy, które można bez problemu wybrać z katalogu producenta tak, by ich parametry perfekcyjnie pasowały do potrzeb danego projektu. Konstruktorzy nie tracą w ten sposób tygodni, a niekiedy miesięcy, na drobiazgowe wyliczenia i testy różnych kompletów części. Zależnie od konstrukcji i rodzaju przekładni, motoreduktor może być przeznaczony do dużych, umiarkowanych lub lekkich obciążeń, a także do długotrwałego bądź krótkotrwałego okresu pracy.
W motoreduktorach, w których zastosowano wielostopniowe przekładnie, można uzyskać nadzwyczaj wysoki zakres przełożeń, dochodzący nawet do kilku tysięcy.
Wiodący producenci motoreduktorów mają w ofercie miliony ich realnych kombinacji
Chociaż motoreduktory mogą być składane w oparciu o różne typy silników (DC, BLDC, AC i szeregowych), dzieli się je ze względu na typ przekładni znajdującej się na ostatnim stopniu przełożenia. Wyróżnia się zatem takie oto motoreduktory:
– motoreduktory ślimakowe (z przekładnią ślimakową),
– motoreduktory stożkowe (posiadające przekładnię stożkową),
– motoreduktory walcowe i płaskie (z przekładnią walcową),
– motoreduktory planetarne (posiadające przekładnię planetarną).
Brak z pewnością takiego obszaru gospodarki, w którym nie dałoby się użyć motoreduktora w roli napędu. Czy to przemysł, logistyka bądź produkcja żywności, dzięki motoreduktorom poruszają się różne automaty, takie jak linie bagażowe na lotniskach, schody ruchome, aeratory albo kolejki górskie. Duże spektrum typów użytych w nich przekładni i silników, ich wielkości i mocy sprawiła, że ilość możliwych kombinacji, jakie dzisiaj oferują wiodący światowi producenci motoreduktorów, powinno się liczyć już nie w tysiącach, lecz w zasadzie w milionach.
Nasza lokalizacja:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa
Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail:
[email protected]