Wzmacniacz kanałowy – funkcje i zastosowanie

Wzmacniacz kanałowy – funkcje i zastosowanie

Zamów wzmacniacz kanałowy.

Wzmacniacz kanałowy to sprzęt, dzięki któremu możemy odtwarzać telewizję analogową i cyfrową. Jak wskazuje jego nazwa kluczowym zadaniem jakie pełni jest potęgowanie mocy sygnału. Sprawdźmy na jakiej zasadzie działa to urządzenie i jakie posiada funkcje.

Wzmacniacz kanałowy – do tradycyjnych zastosowań

U dystrybutorów znajdziemy dużo mechanizmów, których zadaniem jest zwiększenie sygnału i odbiór pasm telewizji cyfrowej. Służą one zarówno do zwykłych zastosowań, jak i do tych niestandardowych. Zakładane są w rejonach, na których zupełnie nie ma sygnału. Wzmacniają sygnał np. w miejscowościach górskich, garażach podziemnych, jak również w gęsto uzbrojonych budynkach. Innowacyjne wzmacniacze kanałowe wzmacniacze kanałowe pozwalają także na zdalne rozprzestrzenianie sygnałów telewizyjnych. Ich obudowa sprawia, że mogą być zlokalizowane na maszcie antenowym – zdają egzamin w kryzysowych warunkach.

Wzmacniacz kanałowy – kontrolki sygnalizacyjne

Tradycyjny wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w kilka odrębnych wejść – na przykład UHF lub w technologii SAW. Moduły mogą być wyposażone w technologię eliminującą nieprawidłowości pochodzące z internetu LTE. Zależnie od rodzaju urządzenia ma także trzy lub cztery dedykowane filtry UHF – współpracujące z kanałami k.20-k.60. Dostępne u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe współpracują między innymi z antenami biernymi. Wzmacniacze kanałowe posiadają niezależne zasilanie, a także diody LED.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]