Prawie jak diament – biżuteria z cyrkoniami

Prawie jak diament – biżuteria z cyrkoniami

Dowiedz się, gdzie zamówić biżuterię z cyrkoniami.

Podczas dzieła tworzenia biżuterii artyści bardzo często stosują wiele kamieni szlachetnych. Są one pięknym elementem biżuterii, a automatycznie są jednym z najważniejszych aspektów wpływających na wartość obrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest dość nieliczne grono klientów mogących pochwalić się prawdziwymi skarbami w swoim zbiorze. Wymyślono oczywiście też rozwiązania dla zwykłego człowieka.

Czym są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie produkowane kamienie jubilerskie, nie występujące naturalnie. Z powodu podobnych właściwości oraz wyglądu może z łatwością zastąpić brylant. Przeważnie cyrkonia jest bezbarwna, ale okazy zawierające inne substancje mogą posiadać wszystkie kolory, czy też nawet zmieniać je dzięki działaniu światła. Ze względu na wymienione walory estetyczne, cyrkonie są niezastąpione w jubilerstwie.

Stomatologia i bizuteria, czyli w jakich dziedzinach wykorzystuje się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie swoje miejsce jako ozdoby w jubilerstwie, mają one oczywiście też inne przeznaczenia. Wykorzystuje się je między innymi w stomatologii (jako tymczasowe wypełnienie zębów mlecznych), do mierzenia pH w ekstremalnych temperaturach czy też przemyśle. W przeszłości, dzięki swoim właściwościom wykorzystywane były nawet w takich działaniach, jak Rosyjskie programy kosmiczne. W przypadku, gdy zaintrygowani jesteśmy najbardziej znaną formą cyrkonii, czyli biżuterią, możemy nabyć ją na przykład przez internet.