Wisiorki srebrne – duży wybór

Wisiorki srebrne – duży wybór

Jeśli potrzebujesz zawieszek srebrne, koniecznie wejdź na wisiorki.srebrne.net

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najczęściej stosowanych przez artystów materiałów. Nie może to zaskakiwać – jest miękkie, pięknie wygląda i cechuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten okazuje się bardzo czuły, w związku z czym łatwo go zarysować. Jak zatem troszczyć się o srebrne ozdoby?

Wisiorki srebrne nie lubią mocnych środków myjących

Mocne środki myjące dla wyprodukowanej ze srebra biżuterii bywają zabójcze. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie należy zatem stosować ich w celu czyszczenia ozdób, a podczas mycia naczyń bezwzględnie musimy zdjąć noszone wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Wisiorki srebrne – w czym je trzymać?

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy znaleźć kuferki wyściełane od środka delikatną tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Srebro niezbyt dobrze reaguje również na kontakt z wilgocią oraz promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że wyblaknie lub się odkształci. Przed schowaniem do kuferka paru przedmiotów, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je miękką ścierką lub włożyć do plastikowej torebki.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je pielęgnować?

Do czyszczenia wyprodukowanej ze srebra biżuterii należy użyć letniej wody z dodatkiem soli – świetnie usuwa powstający na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego sprawdzą się także wódka, białko kurze oraz odpowiednie płyny. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy korzystać z delikatnych ścierek – twarde potrafią porysować powierzchnię.