Wisiorki z ametystami

Wisiorki z ametystami

Potrzebujesz biżuterii z ametystami? Wejdź na https://www.ametysty.com.pl

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz Montanie, Maine, Georgii i Arizonie, a także w innych państwach, np.: Japonii i Kenii. Ze względu na swoją wyjątkową fioletową barwę, jest bardzo popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystuje się w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystem znajdziesz na ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – doceniana od wieków

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach brytyjskich królów. w XXI wieku, znaleźć go można w pierścionkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie wygląda w kreacjach wieczorowych. Aby delikatnie rozświetlić cerę, warto założyć drobne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej zdecydować się na większy element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Właściwości biżuterii z ametystami

Ametyst nazywany jest kamieniem relaksu. Z tego powodu biżuterię z tym ozdobnym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i estetykę, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część kobiet, nosząc broszkę z ametystem przez dłuższy czas, odczuwa spokój i uwalnia umysł. Na temat energii tego kamienia ozdobnego lepiej wyrobić sobie własny pogląd.