Wyjątkowy topaz mistyczny

Wyjątkowy topaz mistyczny

Zobacz, gdzie kupić mistyczny topaz

Niepowtarzalny wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, kolor to najważniejsze cechy topazu mistycznego, który od dawna szczyci się wielkim uznaniem miłośników ozdób. Choć z pozoru mogłoby się wydać, że to odmienny minerał, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego wyjątkowe walory są skutkiem specjalnej technologii produkcji – naturalny topaz jest podczas niej wystawiany na wpływ wysokiej temperatury i powlekany cienką warstwą metalu ozdobnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego kolor?

Barwy, które ma topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od metalu, jakim jest pokryty. Szczególnie często widywany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia natomiast, że kamień przybiera fioletowy kolor, błękitny zaś jest skutkiem rozgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Szczególnie dobre skutki przynosi stosowanie czystego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej lub na Dalekim Wschodzie.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak w poprzednim akapicie wspomnieliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są bardzo doceniane przez złotników. Chętnie stosują go zatem do wyrobu wisiorków, kolczyków czy broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie jedynie do wieczorowych kreacji – świetnie prezentuje się także na co dzień. Istotna jest również mnogość kolorów, sprawiająca, że prościej można dobrać ozdoby do danego stroju.