Co to jest optymalizacja stron internetowych i na czym polega?

Co to jest optymalizacja stron internetowych i na czym polega?

Stworzenie strony internetowej to nie wszystko. Istotne jest, żeby była ona jak najczęściej odwiedzana przez internautów. Jednak co można zrobić, żeby nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? Do tego służy właśnie optymalizacja.

Czym jest optymalizacja strony internetowej?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz zawartości strony. Dzięki właściwie przeprowadzonej optymalizacji strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, co sprawi, że znajdzie się ona wyżej w wynikach wyszukiwania.

Jak wygląda kompleksowa optymalizacja strony internetowej?

Prawidłowo wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także opublikowane na niej artykuły i grafikę. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: przyspieszenia wyświetlania, zgodności z ogólnie przyjętymi standardami oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeżeli na stronie znajdują się słowa, na które strona jest pozycjonowana, nie powinno być ich jednak zbyt wiele. Dokonując optymalizacji grafiki musimy zwrócić uwagę na objętość plików oraz rodzaj zastosowane kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy słowa kluczowe oraz linki znajdujące się na stronie.
Staranna optymalizacja strony internetowej umożliwia osiągnięcie najlepszych wyników wyszukiwania i sprawia, że portal staje się bardziej popularny. Optymalizując stronę nie należy zapominać o tym, że powinna być ona przyjazna dla użytkowników.