Ekologiczne gadżety reklamowe dla firm

Ekologiczne gadżety reklamowe dla firm

W ciągu ostatnich lat temat ochrony środowiska przeobraził się w jednym z głównych zagadnień, roztrząsanych arenie międzynarodowej. Nieuchronność zmiany naszego zachowania związanego z odpowiedzialnym wykorzystaniem zasobów Ziemi, pomału przenika do każdej dziedziny życia, również do świata marketingu. Obecnie zarówno małe przedsiębiorstwa, jak i duże spółki, zmierzają do tego, by być eco-friendly. Swoją dbałość o ochronę otaczającego nas świata mogą one zademonstrować odbiorcom w rozmaity sposób, również przez użycie w akcjach marketingowych eko gadżetów.

Ekologiczne gadżety reklamowe – z materiałów naturalnych i nie tylko

Eko gadżety to towary reklamowe, ale wytworzone z surowców powtórnie przetworzonych albo szybko degradowalnych. Są to także gadżety z tkanin bez dodatków tworzyw sztucznych, które mają praktyczne zastosowanie i których posiadacz nieprędko wyrzuci. Sprawia to, iż ich stosowanie w nikłym stopniu wyrządza szkodę otoczeniu. Do grupy eko gadżetów promocyjnych kwalifikuje się również te produkty, które wyprodukowano z PP, czyli z polipropylenu. Mimo, że jest to polimer, łatwo poddaje się on przetworzeniu, z kolei kiedy jest to już niemożliwe, w czasie jego rozpadu nie są emitowane szkodliwe gazy.

Eko gadżety promocyjne – co proponują dostawcy?

Można przypuszczać, iż w asortymencie hurtowni rzadko napotyka się duży katalog eko gadżetów. To błędne myślenie. Już sama oferta odzieży reklamowej jest olbrzymia – nadruki wykonuje się na koszulkach z bawełny organicznej, w rozmaitych krojach (dziecięcych, męskich oraz damskich), a także w szeregu kolorów. Grafiki reklamowe nanoszone są na bawełniane oraz jutowe torby, dostępne nie tylko w formie klasycznych toreb na ramię, ale również m.in. plecaków-worków. Inne atrakcyjne gadżety tego rodzaju to oczywiście długopisy, które mogą być wytworzone ze zrolowanego papieru bądź z bambusa, kosmetyczki, eko puszki z biodegradowalnego PLA oraz papierowe pojemniki na gorące napoje.