Wideopromocja biznesu – wykorzystaj filmowanie z powietrza

Wideopromocja biznesu – wykorzystaj filmowanie z powietrza

Ujęcia z powietrza bezsprzecznie urozmaicają każdy film. Bez znaczenia, czy rejestrowane są obszary leśne, siatka ulic miast czy też tereny nad jeziorami albo rzekami, z lotu ptaka wyglądają zazwyczaj dużo bardziej widowiskowo niż z z ziemi. Nie powinno więc dziwić, iż filmowanie z powietrza jest często stosowane przez twórców różnorodnych obrazów filmowych – zarówno tych komercyjnych, jak i artystycznych. Jeszcze niedawno ich nagranie było szalenie problematyczne i drogie – wiązało się z nieodzownością wydzierżawienia śmigłowca bądź samolotu oraz skorzystaniem z odpowiedniego sprzętu. Dziś jednak filmowanie z powietrza jest znacznie tańsze i mniej skomplikowane pod względem logistyki – wystarczy użyć do tego drona. Co powinniśmy wiedzieć poszukując profesjonalisty, który wykona dla nas takie ujęcia? Dlaczego należy postawić na takie rozwiązanie?

Filmowanie z powietrza w spotach dla urzędów i firm

Filmowanie z powietrza to metoda, którą pomyślnie stosuje się w przeróżnych projektach reklamowych. Doskonale sprawdza się w filmach promocyjnych. Bez znaczenia jest to, czy idzie o rozbudowane, kilkunastominutowe obrazy, czy też kilkuminutowe spoty. Ujęcia z lotu ptaka mogą składać się na większość klipu (a w wielu sytuacjach wręcz jego całość) bądź też go uzupełniać. Filmy zawierające takie ujęcia nadają się do reklamy najróżniejszych sektorów biznesu – zarówno dużych przedsięwzięć, jak i mniejszych inicjatyw. Dobrze spełnią swoje zadanie również w promowaniu działań stowarzyszeń zajmujących się ekologią bądź lokalnych władz (w szczególności, jeśli idzie o produkcje adresowane do turystów i informujące o rozbudowie infrastruktury). Filmowanie z powietrza to też świetny sposób na to, by pokazać skalę i stopień powodzenia rozmaitych inwestycji – na przykład drogowych, przemysłowych czy budowlanych.

Do filmowania z powietrza zatrudnij kompetentnego operatora z certyfikatem

To, jak będą wyglądały klipy zawierające zdjęcia wykonywane z drona zależy w dużym stopniu od kwalifikacji operatora sprzętu. Dużo informacji w temacie jego umiejętności oraz jakości drona i używanej w nim kamery, przekażą nam filmy, które dana firma do chwili obecnej zrealizowała – zwykle mamy możliwość przejrzeć je w portfolio na stronie www. Kierujący urządzeniem rejestrującym winien dysponować również certyfikatem UAVO, potwierdzającym jego umiejętności i uprawniającym do legalnego odbywania lotów komercyjnych typu VLOS (czyli w zasięgu wzroku) i BVLOS (czyli poza zasięgiem wzroku).