Jakie filtry powietrza są odpowiednie dla przemysłu?

Jakie filtry powietrza są odpowiednie dla przemysłu?

Szukasz informacji o hepa h13? Dobrze trafiłeś!

Przyznajmy to szczerze: stan powietrza w Polsce zły. Pod tym kątem Polska plasuje się na jednym z ostatnich miejsc wśród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia emitowane są kolejne powiadomienia o przekroczeniu dozwolonego stężenia pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2.5 i dlatego też cały czas poszukiwane są wydajne metody, pomagające radzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, szczególnie w pomieszczeniach, gdzie podtrzymanie sterylności powietrza jest nadzwyczaj istotne (np. w salach OIOM).

Filtry F7 i F9 – skutecznie wyłapują pyły zawieszone oraz roztocza

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej wydajności, znane i wykorzystywane są od wielu dekad. Są obecne m.in. w odkurzaczach i domowych oczyszczaczach powietrza. W wentylacjach instalowanych w obiektach użyteczności publicznej, biurowcach lub domach świetnie spełnią swoje zadanie uniwersalne filtry dokładne minipleat, które w zależności od klasy radzą sobie z eliminacją pyłów PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki są składową smogu. Nie są dla nich przeszkodą także takie zanieczyszczenia, jak dym tytoniowy, zarodniki grzybów bądź sierść zwierząt. Wybierając filtry dokładne F7 lub F9 powinno się sprawdzić nie tylko ich skuteczność, ale także jakość ich produkcji. Te produkowane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ramę z ocynkowanej stali, która charakteryzuje się ogromną odpornością na uszkodzenia mechaniczne i złe warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom temperatury, wilgotności). Skuteczny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego zabezpieczony jest aluminiową siatką po stronie wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat złożony w małe plisy papier filtrujący wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, że filtry te posiadają dużą żywotność. Filtry minipleat produkowane są w kilkunastu rozmiarach dostosowanych do potrzeb każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – sprawna filtracja w ekstremalnym środowisku

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są natomiast filtry o dalece wyższej przepustowości, którą zapewniają filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich równomiernie oddzielone przez separatory z aluminium, a wytrzymała rama, także wyprodukowana z ocynkowanej stali, jest odporna na wahania temperatury i wodę, co umożliwia wydajną pracę w ekstremalnym środowisku (nawet do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego rodzaju wykorzystywane są tam, gdzie powinno się zachować wyśrubowane standardy sterylności powietrza, jak przykładowo na liniach produkcyjnych przemysłu farmaceutycznej.

Zdjęcie pochodzi ze strony marss.pl.

Nasza lokalizacja:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46