Digital painting – programy do malarstwa cyfrowego i jak wybrać kurs

Digital painting – programy do malarstwa cyfrowego i jak wybrać kurs

Kliknij w to miejsce jeśli interesujesz się malarstwem cyfrowym.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dziesięcioleci stara się dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Umiejętność malowania tradycyjnymi metodami teraz nie jest już jedynym warunkiem, żeby znaleźć pracę w branży gamingowej lub filmowej, dlatego że te sektory rozrywki do kreowania świata przedstawionego czy postaci wykorzystują przede wszystkim specjalistyczne oprogramowanie. Znając te realia mnóstwo młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem niezwłocznie sięga po znane programy, stosowane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – jakie programy można stosować?

Istnieje wiele programów wykorzystanych do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo iż został stworzony jako oprogramowaniem do retuszu zdjęć, w mgnieniu oka został głównym softwarem game devów i artystów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak m.in. GIMP, Clip Paint Studio czy Corel Painter, w których dzięki wykorzystaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można tworzyć prace niewiele różniące się od malunków wykonanych akwarelami, farbami akrylowymi bądź temperą. Digital painting zapewnia twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość modyfikowania nieudanych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz przecież uzupełniać!

Kurs Photoshop online to nie tylko nauka podstaw funkcjonowania programu

Na ogół nauka digital paintingu toczy się w analogiczny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Oczywiście pierwsze próby warto podjąć samemu, jednakże aby właściwie rozwinąć swoje umiejętności, a przy tym poznać potrzebne techniki stosowania pędzli i wszelkie funkcje oprogramowania, zalecamy wziąć udział w kursie opracowanym przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do różnorodnych video kursów Adobe Photoshop online. Spektrum zagadnień jakie omawiają takie kursy jest szerokie i uczą one dużo więcej niż wyłącznie podstaw działania oprogramowania. Kluczowe jest natomiast, aby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na kontakt z twórcą szkolenia.

Nasza lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]