Food pairing – gotowanie może być przygodą

Food pairing – gotowanie może być przygodą

Szukasz szczegółowych wiadomości o food pairing? Skieruj się na warsztatqulinarny.pl

Choć przywykliśmy do określonych kombinacji aromatów, nie znaczy to, że zestawianie ze sobą produktów, które na pozór kompletnie się wykluczają, nie może dać ciekawych i, co najistotniejsze, pysznych efektów. Przekonujemy się o tym raz za razem. Największe oddziaływanie na nasz zmysł smaku miało z pewnością pojawienie się na rynku niedostępnych dotychczas w Polsce artykułów spożywczych, jak również otwarcie się na obce zwyczaje kulinarne. Dzięki temu chociażby zestawienie mięsa z egzotycznych sosami owocowymi rzadko już zaskakuje. Osoby, które posmakowały niespotykanych fuzjach smaków częstokroć inicjują własne doświadczenia i samodzielnie próbują jeszcze bardziej dziwnych zestawień. Aby te jednakże przyniosły pozytywne rezultaty, trzeba najpierw wyposażyć się w kulinarną wiedzę.

Food pairing – łączenie aromatów w zgodną, nietuzinkową całość

Jeżeli pragniemy, żeby nasze kulinarne przygody istotnie były powodem uniesień oraz pozwalały odkryć nowe smakowe przyjemności, wystarczy działać zgodnie z regułami obowiązującymi w nowoczesnej sztuce kulinarnej. Te, w rzeczy samej, są tylko instrukcjami, o których nie powinno się zapominać, żeby aromaty wiążą się w zgodną, ale nietuzinkową całość. Dobrze zrobimy, jeśli nauczymy się food pairingu. Tym mianem określa się umiejętność zestawiania ze sobą smaków, które w powszechnym przeświadczeniu uchodzą za kategorycznie do siebie niepasujące. Wszelkie reguły food pairingu są jednakże bardzo przemyślane i poparte szeroką wiedzą z obszaru biochemii, dotyczącą zwłaszcza proporcji konkretnych substancji w stosowanych produktach. Food pairing dotyczy nie tylko posiłków, ale też napojów (w tym wysokoprocentowych).

Food pairing polega na sporej fantazji oraz wyczuciu

Do zabaw z food pairingiem wymagane są duża wyobraźnia oraz wyczucie, aczkolwiek to nie one będą najistotniejsze. O wiele bardziej liczy się teoretyczna wiedza z obszaru zawartości najrozmaitszych substancji w komponentach potraw, jak również tego, jak łączą się one z innymi składnikami. Tym samym świetną decyzją będzie uczestnictwo w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez profesjonalnego szefa kuchni – tym bardziej, że przekazanie koniecznej wiedzy trwa przeważnie kilkanaście godzin.

Nasza lokalizacja:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]