Kochasz góry? Weź udział w skiturach!

Kochasz góry? Weź udział w skiturach!

Aktualna oferta skitur.

Większość osób wyruszających w góry w okresie zimowym, jedzie tam na ogół wyłącznie po to, aby oddać się szaleństwu na nartach bądź na snowboardzie. Ale nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy chcą sprawdzić, czy dadzą sobie radę z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinni choć raz spróbować skitur albo wypraw na rakietach.

Skitury – zalecane tylko dla obeznanych w górach osób

Turystyka na nartach przeżywa obecnie swoisty boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych zwykłym relaksem w górskim domu i sporadycznym zjazdem z przepełnionych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry lepiej, postanawiają podziwiać ich piękno w trakcie dość intensywnych, a zarazem dających dużo satysfakcji wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednak przeznaczona jedynie dla obytych w górach osób, które opanowały dobrze technikę jazdy i które potrafią także posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Przemieszczanie się poza przygotowanymi dla turystów szlakami, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego również lekkich nart oraz butów.

Gdzie wyjeżdża się na skitury?

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. Na naszym kontynencie najpopularniejszymi destynacjami wśród entuzjastów skitur są bezsprzecznie włoskie Alpy i bułgarskie Pirin oraz Riła, gdzie doskonale dadzą sobie radę również skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Polscy turyści nie są jednak ograniczeni jedynie do wypadów organizowanych na terenie naszego kontynentu – na nartach można przebyć łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie są doskonałe warunki do wypraw tego typu. W czasie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość wejścia na szczyt Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości przeszło 4000 m n.p.m. Osoby zainteresowane udziałem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie są pewne, czy któraś z tras będzie odpowiednia do posiadanego przez nie doświadczenia, mogą liczyć na doradztwo organizatorów skitur i ich instruktorów.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]