Automatyzacja obsługi należności – co daje mass collect?

Automatyzacja obsługi należności – co daje mass collect?

Po więcej szczegółów o tym, jak działa mass collect skieruj się w to miejsce.

Mass collect jest usługą, która polega na identyfikacji płatności masowych. Prezentujemy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i jak upraszcza organizację dużym oraz małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia klientom unikalnych numerów rachunków

Działanie mass collect jest generalnie niesłychanie proste. Polega na przydzieleniu każdemu klientowi niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się zarazem jego symbolem identyfikacyjnym. Takie podejście jest użyteczne wszędzie tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest szeroka grupa klientów, czyli np. w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, w szkołach prywatnych, jak również wszystkich działalnościach, gdzie używane jest płatności abonenckie (m.in. w sieciach siłowni). Opłaty wpływające w systemie mass collect kierowane są na jeden rachunek firmowy, jednak wcześniejsze nadanie klientom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jakim sposobem wykonali oni wpłatę (przelew pocztowy, przelew z karty czy też standardowy przelew). Wykorzystanie mass collect przekłada się także na szybsze księgowanie wpłat aniżeli w przypadku księgowania manualnego, a jednocześnie na eliminację możliwych błędów często przytrafiających w trakcie tej czynności.

Bieżące kontrolowanie przychodzących opłat – atuty usługi mass collect

Chociaż mass collect nie jest w tej chwili oferowana w większości banków (mają ją m.in. część banków spółdzielczych i BNP Paribas) wypada rozważyć jej wdrożenie w firmie, również takiej, która każdego miesiąca wystawia około setki dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect wiąże się bowiem z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja powiązania z platformą finansowo–księgową (a tym samym śledzenie na bieżąco spływu należności) czy połączenie z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na połączenie z usługą mass collect banku, ale posiada także opcję wysyłania przypomnień o nadchodzących terminach płatności oraz windykacji, co w ciągu kilku miesięcy przekłada się na wzrost terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]