Kiedy wziąć kredyt gotówkowy?

Kiedy wziąć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najczęściej zamawianych usług bankowych. Nie ma w tym rzecz jasna nic dziwnego, gdyż możemy zdobyć tak już niewielkie sumy – w wielu bankach najmniejsza stawka kredytu gotówkowego to 500 złotych. Może on również być formą pokrycia poważniejszych zakupów, ponieważ zazwyczaj jego maksymalna suma to nawet sto tysięcy złotych, ale osoby o najwyższych zarobkach – między innymi lekarze – są w stanie uzyskać aż 500 000 złotych. Odsetki kredytu gotówkowego zależą w szczególności od zdolności kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od 8 do aż 16 procent. Co jeszcze należy na jego temat wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – o czym pamiętać?

Jak można wywnioskować z materiałów reklamowych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla różnych chętnych. Wniosek, jaki przedkładamy jest bezzwłocznie analizowany, przez co pieniądze trafiają do nas maksymalnie po tygodniu, a dzięki niedużym restrykcjom, mają szansę uzyskać go nawet osoby z niedużymi zarobkami. To jednak nie znaczy, że kredyt gotówkowy zostanie przyznany wszystkim, bo podobnie jak przy innych rodzajach kredytu, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki zdobyte korzystając z kredytu gotówkowego możemy wydać na dowolny cel – tak na kupno sprzętu AGD, jak i samochodu czy pokrycie kosztów wymarzonego wyjazdu.

Jak bez ryzyka wziąć kredyt gotówkowy?

Rozważając zaciągnięcie kredytu gotówkowego, musimy uświadomić sobie, że łatwo wtedy o błędy, a ich skutkiem są najczęściej poważne finansowe kłopoty. Z tego względu skorzystanie z danej oferty musimy dokładnie przemyśleć, zwracając uwagę tak na odsetki, jak i pozostałe koszty – na przykład ubezpieczenie czy prowizję. Trafionym rozwiązaniem niewątpliwie okażą się więc porady profesjonalnego doradcy finansowego, który wybierze kredyt właściwy dla naszych możliwości, abyśmy byli w stanie spłacić go bez większych problemów.