Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Odwiedź brabis.pl, żeby zdobyć więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Dopilnowanie księgowości w małych firmach okazuje się zazwyczaj źródłem niemałych kłopotów. Nieduże podmioty zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, aby zatrudnić specjalistę ds. księgowości na stałe, a ich właściciele nie zawsze są gotowi sumiennie pokierować budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż sądzi część czytelników – należy jedynie postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób zyskamy? Jak otrzymać pewność tego, że poziom usług będzie zadowalający?

Nie musisz przyjmować do pracy księgowego – korzystaj z porad biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym warto zdecydować się zwłaszcza z uwagi na dobro finansów. Jeżeli zostawimy budżet przedsiębiorstwa specjalistom, otrzymamy pewność, iż potencjalne kontrole Urzędu Skarbowego nie skończą się nałożeniem grzywien. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to również oszczędność pieniędzy oraz czasu – nie trzeba troszczyć się o finansami samemu, ani przyjmować do pracy specjalisty na stałe. Należy też nadmienić o wygodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. W dzisiejszych czasach nie trzeba już często jechać osobiście do biura rachunkowego, ponieważ wiele kwestii można koordynować z księgowym za pośrednictwem e-maila.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie zalecamy kierować się jedynie jego cenami – podejrzanie niskie koszty obsługi zazwyczaj oznaczają jej niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego eksperci posiadają wymagane certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku lub certyfikat księgowego wydawany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Nasza lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]