O wymianie walut przez internet – jak działa kantor online?

O wymianie walut przez internet – jak działa kantor online?

Skieruj się na https://www.kantor.pl i skończ poszukiwania internetowego kantoru!

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w kantorze bądź w najbliższej placówce bankowej – na te pierwsze nadal można się natknąć w galeriach handlowych czy przy hipermarketach! Lecz w błyskawicznie przeobrażającym się świecie, ludzie chcą wymieniać waluty obce bez konieczności ruszania się z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, wskutek tego też pojawiły się kantory internetowe, które to umożliwiają.

Plusy kantoru online

Działanie kantoru online jest tak samo proste jak tradycyjnego kantoru. Klient wchodzi do serwisu przez zarejestrowany przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu środki, które potrzebuje przewalutować. Atutem kantorów internetowych jest przede wszystkim to, że wymianę można zlecić w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie odbywa się już w porze działania kantoru po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o dane zaczerpywane z Forex w parosekundowych interwałach, a nie – jak to bywa w przypadku tradycyjnych kantorów – po uśrednionych kursach, zazwyczaj z poprzedniej doby. Następnym i nadzwyczaj znaczącym walorem kantorów online są mniejsze spready niż te proponowane przez kantory tradycyjne oraz placówki bankowe. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może zakończyć się zapłaceniem spreadu w wysokości nawet 4-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready na ogół nie wychodzą poza 2%. Kantory online proponują też kilka pomocniczych usług wykorzystywanych przez klientów, m.in. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po wskazanym przez niego kursie (wymiana jest realizowana dopiero wtedy, kiedy ustalony przez użytkownika kurs spotka się z kursem na rynku) lub w uzgodnionym przez klienta dniu.

Doceniasz wolność w dysponowaniu pieniędzmi? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to opcja dla osób doceniających komfort oraz ogromną autonomię w dyspozycji funduszami. Korzystają z nich też kredytobiorcy spłacający pożyczki w obcej walucie i osoby zatrudnione czy też studiujące za granicą. Aczkolwiek nim postanowimy powierzyć swoje finanse kantorowi internetowemu, warto zbadać jego renomę i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez weryfikację na portalu Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.

Nasza lokalizacja:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]