Trekkingi górskie - w tym miejscu dowiesz się więcej o pełnej ofercie.
Górskie wyprawy przybierają wiele postaci. Od krótkich spacerów po łatwych trasach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, całodniowe wędrówki po szlakach klasyfikowanych wyżej na skali trudności, aż po wymagające trekkingi. Aby podjąć się tych ostatnich, konieczne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, jak również biegłość korzystania ze sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Aczkolwiek w zamian za niejednokrotnie gigantyczny wysiłek otrzymujemy możliwość kontaktu z dziką naturą i delektowania się niesamowitymi widokami.
Trekkingi – poziomy trudności
Skala trudności technicznej jest zależna od obszarów, przez które prowadzą trekkingi. Profesjonaliści klasyfikują trzy stopnie trudności wypraw w tereny górskie. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą te osoby, które mają dobrą sprawność fizyczną, a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do większej aktywności. Drugi stopień trudności wymaga lepszej kondycji oraz co najmniej podstawowej praktyki w górach – chociażby w polskich Tatrach. Najwyższy stopień to wycieczki dla uczestników z najlepszą kondycją fizyczną, znajomością charakteru wysokich łańcuchów górskich i biegłym w użyciu sprzętu, a także przyzwyczajonych do ciężkich warunków obozowania w trakcie długiej wędrówki.
Trekkingi w górach Azji i Europy
Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce pasjonaci tego typu rozrywki najbardziej upodobali sobie szlaki w Tatrach. Jeśli natomiast idzie o pozostałe pasma Europy, dużą popularnością szczycą się graniczące z Azją Kaukaz i Ural, Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte, a także wschodnia część Karpat. Najbardziej wprawne w trekkingu jednostki mogą zaś sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Himalajach, Andach bądź Karakorum.
Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko
Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail:
[email protected]