Jak zorganizować zagraniczne wyprawy górskie?

Jak zorganizować zagraniczne wyprawy górskie?

Szukasz dobrej oferty wypraw? Nie zwlekaj! Skieruj się tutaj.

Góry od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, niesamowite widoki, a także element sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie szlaków. Nic więc dziwnego, iż turystyka górska, wspinaczka czy trekkingi od lat cieszą się nieprzerwaną popularnością. Zróżnicowana skala trudności szlaków powoduje, iż każdy – również absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Kłopotów może jednakprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Aranżowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Wspomniane kłopoty mogą okazać się szczególnie dokuczliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich wypadkach wskazane jest skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób aranżujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyjazdy te prowadzi je wytrawny przewodnik, nie znaczy jednak, że udział w nich może wziąć każdy. Zależnie od szczebla trudności danej wyprawy, wymagane jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – popularne destynacje podróży

Ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Himalaje i Karakorum, jednakże z uwagi na wysoki stopień trudności i znaczne koszty większość sympatyków gór nie decyduje się na te rejony. Znacznie tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te koncentrujące się na zdobywaniu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Poza tym rodzime firmy aranżują również wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]