Niezapomniane przeżycia – wyprawa na Kilimandżaro dla miłośników gór

Niezapomniane przeżycia – wyprawa na Kilimandżaro dla miłośników gór

Wycieczka Kilimandżaro - sprawdź aktualną ofertę.

Sięganie po wierzchołki gór to cel dużej części globtroterów, którzy lubią ekstremalne eskapady. Niezatartych doznań niewątpliwie zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Czy warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Położony w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6 km nad poziom morza. Podróżników wabią zwłaszcza malownicze krajobrazy, sposobność ujrzenia egzotycznych zwierząt w ich naturalnym środowisku, a także kurczące się już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą Mawenzi, Shira oraz Uhuru – trzy szczyty będące pozostałością po wulkanach. Wyprawa na najwyższy szczyt Afryki wymusza solidne przygotowanie się – ze względu na znaczną wysokość istnieje zagrożenie rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast zmieniające się warunki atmosferyczne sprawiają, iż zdobycie masywu stanowi trudne zadanie. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą wyróżniać się świetną kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią maszerowanie przez – w przybliżeniu – 8 do 9 godzin każdego dnia.

O czym należy pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą wskazane jest też zaopatrzyć się w leki działające przeciwmalaryczne. Przed atakiem choroby uchroni również należyta profilaktyka – stosowanie środków odstraszających owady oraz zakładanie odzieży przykrywającej ramiona i nogi. A w jaki sposób uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]