Przygoda w górach – trekkingi w Himalajach

Przygoda w górach – trekkingi w Himalajach

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o trekkingi Himalaje, uzyskasz na http://bit.ly/2W6rAxc

Łańcuch Himalajów wspólnie z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Oddziałuje na to sporo czynników – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie nadmienić też o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje stanowią arenę zmagań uznanych himalaistów z całego globu. Nie może więc dziwić popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się też wśród okazjonalnych turystów.

Jak zaplanować trekking w Himalajach?

Na początku należy zaakcentować, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy zdobywania danego wierzchołka. Trudności sprawia też samo przygotowanie wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych czy zdobycie pozwolenia i wizy. Tym samym optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm planujących wyjazdy w te okolice. Dodatkową zaletą jest piecza zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie mających doświadczenia w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – popularne trasy

Z oczywistych względów osoby pierwszy raz przybywające w Karakorum albo Himalaje z rzadka podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednakże, iż te masywy znajdują się poza ich zasięgiem, gdyż często przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Lhotse, Everest czy Shishapangma. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia własnych słabości, ale też możliwość obserwacji codziennego życia obywateli Nepalu oraz podziwianie nieporównywalnie pięknych cudów natury, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]