Wyprawy w Dolomity – trekking w niezapominanym krajobrazie

Wyprawy w Dolomity – trekking w niezapominanym krajobrazie

Na www.exploruj.pl znajdziesz więcej szczegółów o Dolomity trekking.

Zwolennicy aktywnego wypoczynku z pewnością przebyli większość tras trekkingowych w naszym kraju położonych w Bieszczadach, w Karkonoszach i w Tatrach. Zdecydowanie są one oszałamiające, jednak osoby, które chętnie praktykują ten typ aktywności po jakimś czasie chcą przeżyć znowu silne emocje płynące z wycieczek po nieznanym sobie obszarze. Dlaczego więc ograniczać się tylko do marszrut w polskich górach, gdy można podziwiać cudowny krajobraz włoskich Dolomitów?

Alpejskie Dolomity – masyw górski wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc pasmo górskie położone całkowicie w Południowych Alpach Wapiennych, cechują się znaczną ilością baszt skalnych, turni i poszarpanych grani, które w czasie dnia przez padające na nie słońce zmieniają swoją barwę. Jest to także jeden z najurodziwszych masywów górskich naszego kontynentu (jeśli nie świata!), nic więc dziwnego, iż w pierwszej dekadzie XXI wieku wpisano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w górach tych występuje wiele urwisk, wysokie pionowe skalne ściany i bardzo spadziste stoki, oznaczono w nich także wiele łatwych tras, z którymi poradzą sobie osoby uprawiające trekking.

W alpejskich Dolomitach spędzisz także interesująco zimowe miesiące

Początkujących miłośników trekkingu niewątpliwie urzeknie przejście przez ten masyw górski po via ferratach, czyli po trasach zaopatrzonych w stalowe liny asekuracyjne. Plan ekskursji tego typu jest tak skonstruowany, aby ich uczestnicy mieli czas na naukę reguł asekuracji oraz procedur poruszania się po takiej trasie. Zaznajomieni z górami i mający wysokie przygotowanie fizyczne turyści będą usatysfakcjonowani przeprawą po trasie na Brencie, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla wielu turystów bardzo forsowna, jednakże ten, kto będzie w niej uczestniczył niewątpliwie zapamięta ją do końca życia. We włoskich Dolomitach można spędzić również ciekawie zimę, poruszając się po mniej stromych terenach na rakietach śnieżnych. Tak można zachwycać się m.in. szczytami grupy Tre Cime oraz Tofanów.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]