Kurs zimowej turystyki górskiej – czego możesz się tam nauczyć?

zimowy kurs turystyki wysokogórskiej

Góry są zachwycające, ale także niebezpieczne. Właściwie co parę dni, a w szczególności w miesiącach, gdy urlopowicze masowo przyjeżdżają do popularnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych w sąsiedztwie słynnych szczytów, w mediach słyszymy o nowych tragicznych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez właściwego przygotowania porwali się na wyprawę szlakiem o wysokiej trudności. Stąd tym, którzy lubią góry wysokie i pragną nauczyć się poruszać po nich bezpiecznie, rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Jaką wiedzę przyswoić na kursie turystyki wysokogórskiej?

Najlepszym sposobem, żeby pozyskać istotną wiedzę jest uczestnictwo w wieloaspektowym kursie pod okiem profesjonalistów z każdego z najważniejszych obszarów powiązanych ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy przewodników górskich, ratowników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Pod ich okiem partycypanci kursu górskiego nauczą się m.in. poprawnego władania czekanem, chodzenia w rakach i na rakietach śnieżnych, przyswoją sobie reguły asekuracji, autoasekuracji i metody radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się w zespole linowym, a także po szlakach wyposażonych w via ferraty. Co istotne, kurs górski zaznajamia uczestników z podstawami survivalu, orientacji w terenie oraz medycyny górskiej, które są konieczne w czasie rozmaitych nieprzewidzianych sytuacji. Kurs obejmuje również zasady prawidłowego zachowania się w czasie lawiny.

Górskie kursy, w tym także kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które posiada wieloletnią praktykę jako organizator wypraw w łańcuchy górskie rozsiane po całym świecie. Kursy prowadzone są na łonie natury (na Słowacji, w Austrii oraz w Polsce) w bardzo małych grupach, które przeważnie nie przekraczają 5-6 osób. Skutkiem tego zdobywanie nowych umiejętności ma miejsce w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas sposobność poświęcić każdemu z uczestników szkolenia odpowiednią ilość czasu i uwagi, by mogli oni w pełni opanować pełną wiedzę, wymaganą do pewnego poruszania się po górach.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]