Gdzie szukać informacji o najciekawszych miejscach w Małopolsce?

Gdzie szukać informacji o najciekawszych miejscach w Małopolsce?

Atrakcje turystyczne w Małopolsce. Więcej szczegółów na https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna.

Choć województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, stąd zdarza się, że trudno odnaleźć się w natłoku informacji o planowanych eventach sportowych bądź kulturalnych oraz godnych odwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Portal dla zainteresowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – czego się tu dowiesz?

By zaprezentować wszystkim atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o interesujących zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak również o wystawach i wydarzeniach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych planowanych na jego obszarze. Portal prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Podróżnicy planujący pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej dostrzegą mapę, na której w mgnieniu oka odnajdą Centra Informacji Turystycznej, zabytki i galerie, jak również hotele, motele i schroniska młodzieżowe zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o dworcach i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Co ciekawe, dla tych, którzy z różnorodnych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował liczne wirtualne spacery przedstawiające m.in. regiony agroturystyczne, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy piękno parków narodowych i krajobrazowych.

Rejestr ambasad i przydatne rozmówki – niezbędne informacje dla turystów z zagranicy

Visitmalopolska.pl nie zapomina również o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych południowych miejscowości. Wiadomości dodawane na stronie publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale również w między innymi w języku słowackim, rosyjskim oraz niemieckim, francuskim. Turyści z zagranicy znajdą tu listę ambasad i konsulatów mających swoje siedziby na terenie Małopolski. Niezwykle wartościowa dla obcokrajowców jest także podstrona Rozmówki, na której poznają kluczowe wyrażenia i zwroty, które umożliwią im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w trakcie wczasów naszym kraju.

Nasza lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego