Dlaczego warto posiadać oczyszczacz powietrza?

Dlaczego warto posiadać oczyszczacz powietrza?

Mieszkańcy miast stopniowo zdają sobie sprawę z tego, jak istotna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z powietrzem wdychamy wszelkiego typu zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: spaliny pojazdów, pyły zawieszone PM2.5, kurz, dym tytoniowy czy wirusy i bakterie. Jak zatem zadbać o oczyszczanie powietrza w biurze lub domu?

Jak wysoka jest skuteczność oczyszczacza powietrza?

Obecnie najlepszym wyjściem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z pyłami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza oblicza się definiując najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która będzie wychwycona w ich filtrze. Oczyszczacze o dużej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wyłapują prawie 100% cząsteczek o rozmiarze 0,3 mikrometra. Jednakże oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem jest znacznie efektywniejsze.

Wypróbuj oczyszczacz powietrza Airdog

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która umożliwia maksymalny poziom filtracji. Wyłapują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikrometrów, co usuwa pyły zawieszone PM10 i PM2.5, dym tytoniowy czy sadzę. Urządzenie Airdog X5 efektywnie i błyskawicznie eliminuje też wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, a jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne i łatwe w użyciu.