O czym pamiętać przy montażu drewnianych paneli podłogowych?

O czym pamiętać przy montażu drewnianych paneli podłogowych?

Dowiedz się, gdzie zamówić podłogi panelowe.

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od posadzki z drewna, a wydasz na nie znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem dziecinnie łatwe i każdy upora się z tym zadaniem bez korzystania z usług profesjonalistów. Jak zatem układać panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy montować na suchym podłożu – zawartość wody nie powinna przekroczyć 3%. Powinieneś pamiętać także o odseparowaniu paneli od podłoża – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna mineralna. Nigdy nie układaj paneli prosto ze sklepu – powinieneś odstawić je na dwa dni – dzięki temu wszystkie wyschną. Panele i narzędzia gotowe?

Montaż paneli podłogowych

Teraz najważniejsza wskazówka – specjaliści polecają robić to startując z kąta pokoju. Przed ich montażem, dokładnie obejrzyj je i znajdź ewentualne wady fabryczne, bowiem później sprzedawca ma prawo nie przyjąć reklamacji. Pamiętaj o temperaturze podłogi – koniecznie musi być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie do źródła światła, a w niezbyt szerokich pokojach – tak, by dłuższa krawędź przylegała do dłuższej fasady. Zepniesz je używając specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Pamiętaj o odstępach przy ścianach

Podobnie jak inne wyroby drewnopochodne, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od zmian klimatu w pomieszczeniu. Należy więc zapewnić im dylatacje o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]