Dlaczego warto postawić na ekologiczne domy drewniane

Dlaczego warto postawić na ekologiczne domy drewniane

Zobacz, gdzie zamówić domy z drewna Kraków.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu wielką popularnością wśród naszych rodaków cieszyły się domy murowane. Budowano na obszarze Polski domy z pustaków kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl proste pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to najlepsze rozwiązania. Z tego powodu z chęcią stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę wiele zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od dawna postrzegane są jako ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno to materiał odnawialny. Mnóstwo drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest całkowicie biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które mogłyby wpływać negatywnie na środowisko naturalne. W domach wybudowanych z drewna nie wykorzystuje się materiałów syntetycznych. Z uwagi na rewelacyjne właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, by takiego typu dom ocieplić. Nie jest stosowana również papa. W efekcie domy drewniane w najmniejszym stopniu nie wpływają na obniżenie kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają zalety?

Domy tego rodzaju świetnie wtapiają się w naturalne otoczenie. Pięknie prezentują w sąsiedztwie wysokich i niskich gór bądź wiejskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje najlepsze samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach wybudowanych z drewna panuje odpowiednia wilgotność powietrza. Jest ono również doskonale natlenione. Domy z drewna idealnie nadają się dla chorych na astmę, osób cierpiących na alergię i osób walczących z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i bardzo piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, by zdecydować się właśnie na nie.

Nasza lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]