Trwałość i elegancki wygląd – okna drewniane

okna drewniane

Okna drewniane najczęściej kupowane są nie tylko z uwagi na wysokie walory estetyczne, ale również na ich trwałość. Ten naturalny surowiec zapewnia elegancki wygląd, który zostaje zachowany przez długie lata. Nie tylko jednak piękno jest ważnym atutem tego typu produktów. Jakie są jeszcze powody, dla których są one dobrym wyborem, nawet jeżeli ich koszt jest czasem wyższy niż okien wykonanych z innych surowców?

Okna drewniane – niezwykły urok naturalnego surowca

Każdy entuzjasta przedmiotów wykonanych z drewna, zwłaszcza tych mających związek z urządzaniem domu, mówi o niezwykłym klimacie, który zaprowadza w otoczeniu materiał ten. Można również wybierać spośród wielu gatunków drewna, które mogą mieć rozmaity wygląd, odcienie bądź rozmaitą fakturę, co stwarza olbrzymie możliwości jeśli chodzi o aranżację i można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest również bardzo przyjemne w odbiorze, kojarzy się z przytulnym domem, może być zatem doskonałym produktem do wytwarzania najróżniejszych elementów dekoracyjnych.

Pozostałe ważne zalety okien drewnianych

Drewno daje ogromne możliwości jeżeli chodzi o produkcję okien. Mogą one mieć rozmaity wygląd oraz styl. Drewniane ramy można malować na dowolne kolory, a ponadto poddawać obróbce, wykonując wyjątkowe formy. Tylko drewno może być wykorzystywane do restaurowania zabytków, znakomicie sprawdza się również w przypadku osób chorujących na alergie. Nie wydziela żadnych toksycznych substancji, a wręcz dobroczynnie wpływa na zdrowie mieszkańców, sprawiając, że lepszy staje się klimat domu. Do tych zalet należy poza tym dodać fakt, iż jest dużo dobrych sposobów wydłużania trwałości okien drewnianych, a także to, że drewno jest materiałem w pełni ekologicznym, zarówno jeżeli mówimy o jego pozyskiwaniu, jak również utylizacji, która jest dość łatwa oraz nie szkodzi ekosystemowi. Wszystko to sprawia, że okna z drewna są bardziej godne polecenia niż produkty wykonywane z PCV czy plastiku.

Nasza lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]