Wynajem szalunków – dlaczego warto?

szalunki, wynajem szalunków

Szalowanie to jedna z najczęściej wykorzystywanych w budownictwie technik. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego typu forma, którą wypełnia się betonem – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki bardzo często robione są z drewna, ale spotyka się także konstrukcje zrobione z metalu, a niekiedy nawet tworzyw syntetycznych. Pozostałymi ważnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, bo te umożliwiają osiągnięcie wymaganych efektów. Jednak ze względu na spore ceny nie wszystkie ekipy remontowe mają własne szalunki. Gdy okażą się niezbędne, mogą bowiem zwyczajnie je wynająć – tym bardziej, że wynajem szalunków to aktualnie bardzo popularna usługa.

Wynajem szalunków – dla których ekip?

Kupno swoich szalunków będzie dobrym rozwiązaniem dla firm często przyjmujących zadanie budowy fundamentów, gdyż jak już wspomnieliśmy, są one do tego niezbędne. Jeżeli z kolei wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością danej ekipy, dobrze rozważyć atuty, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy na niego postawić? Głównie z powodów ekonomicznych – wynajęcie szalunków kilka razy w roku będzie bardziej opłacalne niż ich kupno. Dobrze nadmienić także o wygodzie, ponieważ przechowywanie sporadycznie używanych szalunków może powodować spore wydatki.

Która firma zaoferuje wynajmem szalunków?

Kiedy postawimy na wynajem szalunków, warto dobrze zastanowić się nad tym, która firma nam je zapewni. Jak ją wybrać? Warto wybrać ofertę firmy doświadczonej w dostawach sklejki dla firm budowlano-remontowych – w ten sposób otrzymamy gwarancję tego, że szalunki okażą się wytrzymałe oraz praktyczne. Bardzo ważna będzie też obsługa klienta – w przypadku, kiedy zbliża się czas rozpoczęcia robót nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. W razie wątpliwości dobrze natomiast skorzystać z internetu, by sprawdzić, co o ofercie danego przedsiębiorstwa piszą dotychczasowi klienci.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]