Co to jest i na czym polega mikropigmentacja?

Co to jest i na czym polega mikropigmentacja?

Pokaźna porcja informacji o mikropigmentacji włosów. Zobacz koniecznie!

Z pewnością przeglądając oferty gabinetów kosmetycznych natknęliście się na zabieg mikropigmentacji. W ogólnym wyobrażeniu mikropigmentacja to po prostu rzadziej używana nazwa modnego pośród kobiet makijażu permanentnego. Lecz możliwość wykonania trwałego makijażu to raptem jeden ze sposobów zastosowania tej techniki, która poza kosmetyką ma również zastosowanie w medycynie.

Mikropigmentacja – pozwala zwiększyć pewność siebie

W kosmetologii mikropigmentacja to zabieg, na który decydują się najczęściej kobiety pragnące ograniczyć czas poświęcany każdego dnia na wykonywanie makijażu. To wygodne rozwiązanie dla osób, które są pewne tego, jak chcą się na co dzień prezentować. Jest jednakże też mikropigmentacja medyczna, która mimo że nadal jest zabiegiem z obszaru estetyki, ma głęboki wpływ na psychikę jednostki, która się na nią decyduje. Na przestrzeni ostatnich lat nadzwyczaj popularne stało się stosowanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu włosów, na który ze powodów ekonomicznych nie może sobie pozwolić sporo osób chorujących na łysienie. Mikropigmentacja pomaga też zwiększyć poziom akceptacji własnego ciała – dzięki niej możliwe jest niechirurgiczne optyczne odtworzenie aureoli sutkowej czy ukrywanie bielactwa i blizn.

Jak przebiega mikropigmentacja?

Na pozór zabieg ten wygląda jak stereotypowy proces wykonania tatuażu. Linergista bądź linergistka, ponieważ tak zwie się osoba przeprowadzająca mikropigmentację, specjalistycznym przyrządem dokonuje nakłucia naskórka i tym sposobem wprowadza w niego nieorganiczny barwnik. W przeciwieństwie do tatuażu finalny rezultat nie jest stały i widoczny jest około roku. Skąd bierze się ta różnica? Podczas tatuażu barwnik umieszczany jest w głębokich warstwach skóry, z kolei w trakcie mikropigmentacji umieszcza się go stosunkowo płytko. To dlatego wraz odnawianiem się zewnętrznych warstw skóry z czasem barwnik pomału zanika. Toteż jeżeli celem osoby decydującej się na mikropigmentację jest długotrwałe maskowanie łysiny lub rzadkich włosów, musi ona wiedzieć, iż potrzebne będzie cykliczne powtarzanie zabiegu w mniej więcej rocznych interwałach.

Nasza lokalizacja:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]