Czym są badania psychologiczne kierowców?

Czym są badania psychologiczne kierowców?

Jeżeli chcesz zamówić badania kierowców Bielsko, skieruj się na http://www.badaniabielsko.pl.

Na sytuację na szosach w szczególnej mierze rzutują kwalifikacje obsługujących jeżdżące po nich samochody. Naprawdę istotne okazuje się to w przypadku kierowców zawodowych – między innymi taksówkarzy oraz kierowców TIR-ów oraz busów. W ich przypadku istotne są tak umiejętności, jak i predyspozycje psychiczne. Z tego względu kierowcy z takich profesji zgodnie z przepisami muszą w odpowiednim terminie przechodzić badania psychologiczne kierowców. Warto zatem powiedzieć na ten temat kilka zdań. W jakich odstępach powinny być przeprowadzane? Na czym polegają tego rodzaju badania psychotechniczne? I, co najistotniejsze, jak możemy się do nich przygotować?

ABC badań psychologicznych kierowców

Badania kierowców powinny być wykonywane co pięć lat. Ta reguła nie obowiązuje z kolei specjalistów, którzy ukończyli pięćdziesiąt lat – muszą bowiem przeprowadzać je co trzydzieści miesięcy. Badania psychologiczne kierowców wykonywane są przez psychologa w odpowiedniej poradni, który najpierw wykonuje badania osobowości. Mają one postać rozmowy z kierowcą, podczas której odpowiada on na zadania na temat zachowań w ekstremalnych sytuacjach. Kolejna część badań psychologicznych kierowców to test na inteligencję, zaś następnie przeprowadzane są testy na odpowiednich maszynach, podczas których badana jest percepcja prędkości, podzielność koncentracji zdolność szybkiego reagowania i widzenie w ciemności.

Badania psychotechniczne kierowców – o czym należy wiedzieć?

Po ich przeprowadzeniu kierowca odbywa wizytę ze specjalistą, który w jej czasie powiadamia go, czy przeszedł badanie. Co ważne, musimy pamiętać, że nie dla każdego ich efekty będą pomyślne. Szanse na szczęśliwe przejście badań psychologicznych kierowców możemy na szczęście trochę podnieść. Jak? W sieci znajdziemy różne opisy działania maszyn, na których są przeprowadzane badania psychotechniczne – to doskonałe narzędzie, by zawczasu sprawdzić, jak one funkcjonują.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]