Gruntowne sprzątanie domu? Zamów wywóz starych mebli

Gruntowne sprzątanie domu? Zamów wywóz starych mebli

Więcej szczegółów o odbiorze starych mebli.

Większość z nas z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą przedmiotów, których w tej chwili już nie wykorzystujemy, a których nie potrafimy wyrzucić z różnorodnych powodów. Najczęściej chowamy je na strych, do piwnicy bądź do komórki lokatorskiej, żeby nie zagracały przestrzeni domu. Rzecz jednak w tym, że po kilku latach także w tych schowkach stają się tak ciasne, iż codzienne korzystanie z nich bywa męczarnią. Dopiero to nakłania wielu z nas do przystąpienia do dogłębnych porządków, stanowiących przesłankę do tego, by uwolnić się od zwalonych na kupę przedmiotów. Takie duże sprzątanie często organizujemy także, kiedy kupujemy zapuszczony dom albo dziedziczymy po kimś mieszkanie. Warto zatem wiedzieć, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak bez trudu wykonać wywóz starych mebli z mieszkania, poddasza i piwnicy.

Zamów odbiór starych mebli i nie wyrzucaj ich do pojemników komunalnych

Odpady takie jak części ram okien, połamane panele podłogowe lub ścienne, sprzęty elektroniczne czy popsute meble nie mogą trafić do pojemnika przeznaczonego na odpady komunalne. Chcąc się ich pozbyć, do wyboru mamy trzy możliwości. Pierwsze to samodzielne przewiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże dysponowania adekwatnie pakownym samochodem. Następne to skorzystanie z okresowej zbiórki takich śmieci. Te mają miejsce z reguły raz w miesiącu – do czasu najbliższej zbiórki musimy więc zagospodarować miejsce na przechowanie śmieci o pokaźnej objętości. Najwygodniejsze jest trzecie wyjście – zamówienie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odbierze dostarczające go przedsiębiorstwo. Zadba ono także o legalną utylizację jego zawartości. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery często świadczą także fachową pomoc przy opróżnianiu komórki, poddasza względnie całego domu.

Utylizacja mebli – powtórne użycie materiału

Jeśli stare meble będą oddane do PSZOK-u lub przedsiębiorstwa zajmującego się utylizacją zawodowo, nie skończą spalone ani nie trafią na wysypisko. Po rozmontowaniu ich na części składowe, a następnie posortowaniu komponentów wedle surowca, z którego zostały wytworzone, mogą zostać po raz kolejny przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do stworzenia kolejnych sprzętów. Utylizacja mebli, a konkretnie drewna, z którego w największej części się je wytwarza, polega w większości wypadków na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które potem mogą posłużyć do produkcji nowych biurek, łóżek oraz regałów.

Nasza lokalizacja:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]