Implantologia – w czym lepsza od protez?

Implantologia – w czym lepsza od protez?

Niegdyś osoby, które z różnych powodów ”zgubiły” zęby, skazane były na to, żeby korzystać z protez. Nie było to jednak najlepsze rozwiązanie, gdyż protezy wymagają czasochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie jest bardzo wygodne. Dlatego tak dużym uznaniem wyróżniają się implanty, które okazują się dużo wygodniejsze, ale też posiadają wiele innych atutów. Implantologia bowiem umożliwia osiągniecie trwałych rezultatów, do zera zmniejszając ryzyko wypadnięcia implantu. Warto więc napisać parę zdań o tym, jak przebiega zabieg wszczepienia implantów zębów, jakie rodzaje są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wykona nam implanty zębowe.

Nowoczesne techniki implantologii

Dziś implantologia stosuje 2 typy implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 1 cm oraz trochę krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant zrobiony ze specjalnego rodzaju tytanu jest umieszczany w przyzębiu chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś pozwala na duże zmniejszenie okresu leczenia – pacjent nie odczuwa żadnych bólów już po dziewięćdziesięciu dniach. Do tego czasu musi wykorzystywać chłodne kompresy, zaś od razu po zabiegu – unikać bardzo ciepłych potraw, napojów alkoholowych i palenia papierosów. Istotne będzie też stosowanie specjalnych płukanek, które zmniejszają ból i obrzęk.

Implanty zębów – komu powierzyć?

Implantologia ma ogromny wpływ na jakość codziennego funkcjonowania chorych – dlatego tak istotne okazuje się to, żeby znaleźć właściwego stomatologia. Jak jednak uniknąć niemiłych pomyłek oraz trudności zdrowotnych? Najlepiej postąpimy powierzając wszczepienie implantów zębów dentyście ze sporym doświadczeniem i pozytywnymi recenzjami od dotychczasowych pacjentów. Gdzie je znaleźć? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę lokalizacji gabinetu dentystycznego z pewnością znajdziemy ważne wskazówki.