Masz problemy z zębami? Pomocy szukaj u chirurga stomatologa

Masz problemy z zębami? Pomocy szukaj u chirurga stomatologa

Nie wszystkie choroby uzębienia można zlikwidować tradycyjnymi technikami. Kiedy okazują się one niewystarczające, ostatnim rozwiązaniem jest zwykle jedna z technik chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego musimy wybrać się na przykład w przypadku uszkodzeń dziąseł, potrzeby wykonania sztucznych zębów lub koron, znacznych ubytków uzębienia i schorzeń tkanek miękkich, takich jak różnego typu narośle bądź guzy. Które techniki bywają zatem wykorzystywane podczas leczenia pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego specjalisty udać się, żeby leczenie było były komfortowe i nie spotkały nas przykre niespodzianki?

Zabiegi przeprowadzane przez chirurga stomatologa

Na pewno najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem okazują się ekstrakcje zębów – także tych znacznie uszkodzonych, potrzebujących nacięcia dziąsła i dłutowania. W razie dużych uszkodzeń lub pacjentów po wypadkach potrzebne okazuje się czasem zrekonstruowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten lekarz zajmuje się także leczeniem różnych zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych przed chwilą nowotworów lub owrzodzeń – oraz regeneracją chorych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak wybrać specjalistę?

Jak łatwo się domyślić, wybór złego chirurga stomatologa może okazać się przyczyną sporych problemów. Dobrze zatem powiedzieć kilka zdań na temat tego, czym charakteryzuje się właściwy chirurg stomatolog oraz czym kierować się przy poszukiwaniach specjalisty. Najważniejsze będzie z pewnością to, by stosował on tylko innowacyjne urządzenia oraz, co najważniejsze, środki przeciwbólowe. Duże znaczenie ma też atmosfera w poradni i stosunek stomatologa do chorych – dużo mówią nam na ten temat komentarze wcześniejszych klientów, które wyszukamy na przykład w internecie bądź wśród znajomych.