Mikropigmentacja zarostu – alternatywa dla przeszczepu włosów na brodzie

Mikropigmentacja zarostu – alternatywa dla przeszczepu włosów na brodzie

Uzupełnij swoją wiedzę o uzupełnianiu zarostu.

Broda od zawsze była wyznacznikiem męskości, a jej stan sporo ujawnia o jej właścicielu. Zapuszczanie gęstego zarostu znowu jest modne po licznych dziesięcioleciach faworyzowania gładkiej skóry twarzy jako kanonu urody u płci męskiej. To sprawia, że dla wielu mężczyzn kłopoty z zapuszczeniem zarostu mogą być źródłem niemałych kompleksów. Można postarać się je przezwyciężyć m.in. dzięki zabiegowi pigmentacji brody.

Utrata włosów z zarostu – główne powody

Podobnie jak każda część ciała również skóra twarzy narażona jest na łysienie. Zarost bardzo przerzedzony albo z zauważalnymi plackowatymi miejscami bez włosków wygląda niezdrowo i może prowadzić do spadku pewności siebie. Najczęściej przerzedzenie zarostu jest wyłącznie pokłosiem cyklu osłabiania się włosów i spadku poziomu testosteronu, co jest naturalnym następstwem upływu lat. Ale zdarza się, iż obniżenie się poziomu hormonów androgennych występuje gwałtownie też u panów w młodym wieku, co kończy się m.in. utratą zarostu. Intensywna utrata włosów to również nierzadko następstwo ich niepoprawnej pielęgnacji – nieumiejętne użycie kosmetyków czy akcesoriów. Na stan zarostu ogromny wpływ mają nawyki żywieniowe, z tego powodu panowie powinni przejść na dietę bogatą między innymi w witaminę A i K2, witaminy z grupy B, a także cynk, wapń i magnez. Uczycie napięcia także nie pomaga w zapuszczeniu bujnego zarostu – włosy wypadają samoistnie, a nierzadko są spontanicznie wyrywane w stresowych sytuacjach.

Pigmentacja zarostu – punkty z barwnika, które udają odrośnięte włosy

Całkowite zgolenie zarostu jest prostą metodą na zakamuflowanie problemów z jego wyhodowaniem. Ale nie każdy czuje się przystojnie z gładką skórą twarzy albo chciałby móc nosić zarost, gdyż jest przekonany, że to poprawia rysy twarzy i przydaje im charakteru. Można postawić na przeszczep włosów, jednakże taki zabieg to zazwyczaj koszt sięgający nawet paru tysięcy złotych. Alternatywnym rozwiązaniem jest zabieg mikropigmentacji zarostu polegający na jego uzupełnieniu za pomocą wprowadzenia w najpłytsze warstwy skóry nieorganicznego barwnika. “Wytatuowane” kropki z pigmentu wyglądają jak delikatnie odrośnięte włoski, a rozróżnienie elementów sztucznych od naturalnego zarostu jest możliwe wyłącznie po dotknięciu skóry twarzy. Uzupełnianie zarostu maskuje obszary skóry dotknięte łysieniem plackowatym oraz całkowitym, pomaga wizualnie zagęścić przerzedzone owłosienie, jak również umożliwia poprawę linii zarostu. Trzeba aczkolwiek mieć świadomość, że efekty mikropigmentacji nie są stałe i utrzymują się około roku.

Nasza lokalizacja:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]