Nakazane prawem badania wysokościowe

Nakazane prawem badania wysokościowe

Na http://www.testypsychologiczne.com.pl zamówisz badania wysokościowe Bielsko Biała.

Pracą na wysokościach nazywamy pracę wykonywaną na wysokości powyżej 3 metrów ponad ziemią bądź podłogą. Dotyczy to zatem prac głównie budowlanych, ale też pracowników prac remontowo–budowlanych, elektryków i przedstawicieli wielu innych dziedzin działalności. Jak przebiegają takie badania?

Co kontrolują badania wysokościowe?

Praca na wysokości, mimo iż zgodnie z przepisami BHP powinna być wykonywana z zastosowaniem specjalnych zabezpieczeń, nie należy do bezpiecznych, w związku z tym badania wysokościowe mają wykazać, jeśli ktoś nie może jej wykonywać. Pracy tego typu nie mogą wykonywać osoby mające skłonności do zawrotów głowy, narzekające na kłopoty z równowagą czy mające problemy ze wzrokiem. W sferę badań wysokościowych wchodzi zatem kompleksowa diagnostyka z zakresu neurologii, okulistyki oraz laryngologii (co ma związek z błędnikiem i równowagą). Badania przeprowadza się poddając osobę badaną prostym testom przy zastosowaniu odpowiednich urządzeń. W trakcie badań można też zdiagnozować schorzenia do tej pory niezdiagnozowane, będące zaś poważnym przeciwwskazaniem do robót na wysokościach, ich przeprowadzenie ma więc szczególne znaczenie. Nie trzeba martwić się, iż konieczne będzie przeznaczenie na te badania wiele czasu, ponieważ istnieje możliwość przeprowadzenia wszystkich testów nawet w ciągu jednego dnia.

Badania wysokościowe – co ile
lat je wykonywać?

Badania wysokościowe trzeba zrobić przed rozpoczęciem wykonywania pracy na wysokości, lecz nie jest to jednorazowy obowiązek. Pamiętając, iż podczas wykonywania pracy mogą pojawić się kłopoty zdrowotne, a także, iż taki jest obowiązek nakazany przez prawo, badaniom tego rodzaju trzeba poddawać się co 2-3 lata. Osoby, które przekroczyły pięćdziesiąt lat, są zobowiązani natomiast poddawać się im co roku.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-300 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]