Nie narażaj strony na wirusy i ataki hakerskie – o utrzymaniu WordPress

utrzymanie wordpress, opieka nad stroną www

WordPress, stworzony głównie jako oprogramowanie blogowe, szybko stał się niezmiernie rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią. Ponieważ jest szybki i bez problemów można przyswoić sobie podstawy jego obsługi, używa się go aktualnie do tworzenia złożonych stron i sklepów internetowych. Jednak ten system zarządzania treścią bywa powodem niemiłych sytuacji, toteż ważną i potrzebną usługą staje się aktualizowanie WordPressa.

Dlaczego należy zlecić aktualizację WordPressa specjaliście?

Istotnym warunkiem bezpieczeństwa strony jest bez wątpienia aktualizowanie jej do najnowszej wersji systemu zarządzania treścią. Częstokroć jednak firmy po utworzeniu strony lekceważą cykliczne wdrażanie kolejnych edycji CMS-a bądź aktualizacji użytkowanych wtyczek, przez co wystawiają stronę na infekcję przez malware lub ataki hakerskie. Poza tym, mimo iż WordPress jest całkiem prostym CMS-em, jego aktualizacja może wiązać się z nieoczekiwanymi problemami z prawidłowym działaniem sklepu lub strony. Tym samym wymagane jest, by działanie to realizowała zawsze osoba obeznana z WordPressem, a jeżeli nie mamy w firmie wydziału IT, warto polecić utrzymanie WordPressa zewnętrznemu ekspertowi.

Do kogo adresowana jest oferta utrzymania WordPressa?

Usługa opieki nad stroną internetową to oferta kierowana przede wszystkim do użytkowników biznesowych, zarówno większych jak i niewielkich firm, którzy troszczą się o sprawne oraz nieprzerwane działanie ich strony oraz zabezpieczenie jej zasobów i baz danych. Oferta ta pomocna jest również blogerom i freelancerom prowadzącym własne strony. W elementarnym pakiecie usługi zawarta usuwanie następstw infekcji, wsparcie w sporządzeniu kopii zapasowych oraz przeprowadzenie aktualizacji CMS-a. W pakietach rozszerzonych oferowane są też wszelkiego typu monitoringi (przykładowo zmian treści, zmian wtyczek i logowań użytkowników).

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]