Parking długoterminowy dla pasażerów lotniczych

Parking długoterminowy dla pasażerów lotniczych

Przelot samolotem startującym z innego lotniska może stać się przyczyną sporych trudności. Najpoważniejszym jest z pewnością sposób dotarcia do portu lotniczego. Jeżeli wszak nie znaleźliśmy odpowiednich kursów kolejowych, zazwyczaj jesteśmy zmuszeni dotrzeć na lotnisko własnym autem. Wiąże się to jednak z potrzebą zaparkowania pojazdu w odpowiednim miejscu – takim, gdzie nie będziemy bać się kar finansowych ani wandali. W podobnych sytuacjach najlepszym wyjściem okaże się na pewno rezerwacja miejsca na parkingu długoterminowym. Na czym zatem polega taka usługa? Czego decydując się na nią powinniśmy oczekiwać?

Parking długoterminowy – jak zarezerwować?

Reguły dla klientów tej usługi są banalnie łatwe – miejsce na parkingu możemy najczęściej zamówić przez internet. W formularzu na stronie firmy musimy jedynie zaznaczyć odpowiedni termin, a potem zlecić przelew. Po dotarciu do miasta z portem lotniczym stanowisko będzie już na nas czekało, a w dużej części sytuacji firma zagwarantuje nam również transfer do terminalu. Parking długoterminowy zazwyczaj nie jest związany ze sporymi kosztami – dzień postoju to wszak wydatek niecałych dwudziestu złotych, ale należy zaznaczyć, iż ceny będą tym przystępniejsze, im dłuższa będzie nasza podróż.

Parking długoterminowy – czego oczekiwać?

Najważniejszym z plusów pozostawienia samochodu na parkingu długoterminowym jest fakt, iż są to obiekty strzeżone – nie musimy zatem przejmować się bezpieczeństwem stojącego samochodu, który poza tym jest wtedy dodatkowo ubezpieczony. Firmy prowadzące parkingi długoterminowe przy lotniskach najczęściej oferują również wiele usług opcjonalnych, które na pewno ułatwią nam zaplanowanie podróży – między innymi wspomniany przed chwilą transfer czy też możliwość dopompowania kół oraz załadowania akumulatora po długotrwałym parkowaniu. Przed podróżą zwykle będziemy mieli również sposobność zmierzenia bagażu i dzięki temu uniknięcia dodatkowych opłat.