Potrzebujesz wydrukować swój prototyp? Sprawdź ofertę druku 3D

Potrzebujesz wydrukować swój prototyp? Sprawdź ofertę druku 3D

Jesteś zainteresowany najkorzystniejszą ofertą 3D druku? Nie zwlekaj! Skieruj się na cadxpert.pl/drukowanie-3d/.

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do przedsiębiorstw, jak i do osób fizycznych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest adresowana przede wszystkim do inżynierów, konstruktorów, projektantów CAD, osób zatrudnionych w wydziałach badawczo-rozwojowych i technicznych, a także przedstawicieli innych sektorów przemysłu. Każda firma lub osoba, której potrzebny jest model koncepcyjny albo prototyp wykonanego w technologii FDM, DMLS, PolyJet, oraz SLS,SLA, może skorzystać z tej usługi przy założeniu, że nie posiada własnej drukarki 3D.

Profesjonalny druk 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – oprócz asortymentu świadczy też usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D
Poza wyliczonymi powyżej usługami CadXpert oferuje także szkolenia (stacjonarne oraz online – webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy również bazę wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne artykuły przygotowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. CadXpert jest również pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjny wydruk 3D detali

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwszy, pionierski sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technika – nazywana też stereolitografią – polega na utwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem lasera. Do kogo skierowana jest usługa drukowanie 3D metodą SLA? Do firm bądź osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technologia, która zapewnia wyjątkową rozdzielczość druku i wydruk wyrazistych krawędzi, gładkiej powierzchni, detali oraz bardzo wąskich ścianek.

FDM – drukowanie 3D prototypów i modeli koncepcyjnych

Najbardziej rozpowszechnioną technologią drukowania 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi bardzo dobry stosunek jakości do kosztów, a także opcja zastosowania filamentów w ogromnej palecie kolorystycznej. W toku druku metodą FDM prototyp pokrywa się kolejnymi warstwami materiału termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim za pomocą urządzeń przemysłowych Stratasys oraz drukarek 3D marki MakerBot. Tę technikę druku wykorzystują osoby, które potrzebują prototypów bądź modeli koncepcyjnych.

Druk 3D w technologii SLS

Metoda wydruku 3D w technologii SLS przebiega na podobnej zasadzie jak zaprezentowana powyżej metoda SLA. Również tutaj nakładane są następne powłoki materiału – w tym przypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najistotniejsze plusy tej techniki druku 3D? SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia laserowego scalania proszku poliamidowego zapewnia trwałość mechaniczną i chemiczną oraz precyzję kształtu.

Nasza lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]