Prywatny detektyw

Prywatny detektyw

Kim jest prywatny detektyw? Ta profesja rozwija się od XIX wieku, a stosowanie niezwykłych i intrygujących metod dedukcji odbiło swój ślad w literaturze czego przykładem jest na przykład postać Sherlocka Holmesa. Fraza “detektyw” pochodzi z łaciny i oznacza „odkrywać”, „wykrywać”, „wyjawić”.
Praca detektywa opiera się na przeprowadzeniu śledztwa, podczas którego posługuje się racjonalnym myśleniem i innymi niejawnymi metodami dochodzenia. W oparciu o dowody, fakty i przesłanki przeprowadza proces dedukcji co ma na celu dojście do właściwych konkluzji. Prywatny detektyw nawet prowadząc rozpoznanie zdarzenia dla klientów musi posiadać licencję, gdyż jego zeznania mogą być bardzo znaczące w sprawach sądowych czy dochodzeniach policji.

Na czym polega praca detektywa?

Coraz częściej korzystamy z usług prywatnych detektywów. W dzisiejszych czasach biura detektywistyczne prowadzone są w sposób odpowiedzialny i kompetentny, a każda charakterystyczna sugestia czy wiadomość od klienta ma znaczenie. Przede wszystkim wachlarz takiej działalności to zbieranie wrażliwych, tajnych wiadomości często dotyczących procesów karnych i cywilnych, szukanie mienia, osób zaginionych lub ukrywających się, ustalanie wiarygodności świadków i aktów, zdolności płatniczych i ubezpieczeniowych. Duże zapotrzebowanie na detektywów wynika z tego, że zdarzają się sytuacje, gdy jesteśmy oszukiwani, a jako strona poszkodowana trudno jest udowodnić nasze racje i motywy. By chronić własne interesy wiele oszustw jest tuszowanych, a oświadczenia osób postronnych i świadków są przekłamane. Jedynie detektyw potrafi ustalić jednolitą wersję i dojść do prawdy.