Przekąski cateringowe – dlaczego finger food sprawdza się najlepiej

catering kanapkowy, przekąski cateringowe

Urządzenie nawet ogromnego przyjęcia nie jest problematyczne, o ile posiadamy pod dostatkiem wolnego czasu na zakupy koniecznych produktów i napojów oraz następnie własnoręczne preparacja z nich wyśmienitych przekąsek dla zaproszonych gości uroczystości. Wprawdzie nie wszyscy mają taką możliwość, ale nie znaczy to od razu, iż powinno się porzucić zamiar świętowania ważnej rocznicy. W takim przypadku zalecamy poszukać usług cateringu kanapkowego.

Przekąski cateringowe – poręczne zakąski na “jeden gryz”

Catering kanapkowy, nazywany także finger food cateringiem, to usługa skierowana głównie do klientów biznesowych, jednak zamawiają ją dość często także osoby prywatne i różnorodne instytucje szykujące wytworne bankiety. Polega ona na zaopatrzenie bankietu w posiłki w wariancie finger food, a więc maleńkie przekąski, które można spożyć bez siadania przy stoliku i bez konieczności użycia widelca. Przy klasycznym cateringu finger food nie ma potrzeby używać talerza – to porcja na “jeden kęs”. Finger food to głównie roladki, sandwicze albo tartoletki warzywne oraz owocowe. Ta odmiana cateringu wyśmienicie sprawdza się na imprezach, gdzie organizatorom zależy na poznaniu się wszystkich zaproszonych osób. Pozwala on na uczestniczenie w luźnych rozmowach, przy czym nie sprowadza interakcji tylko do osób siedzących przy jednym stole.

Catering kanapkowy – wspólny stolik dla wszystkich gości

Zarówno klienci biznesowi, jak i indywidualni dostrzegą atuty, jakie niesie zamówienie przyszykowania cateringu kanapkowego zewnętrznej firmie. Przede wszystkim dzięki niemu pozbywamy się problemu z rozmieszczeniem stołów oraz stresu z planowaniem usadzenia gości eventu. Zimne i ciepłe napoje oraz dania postawione są na wspólnym stole, do którego uczestnicy podchodzą, kiedy poczują taką potrzebę. Ułatwia to organizację eventów zwłaszcza w niedużych wnętrzach, gdzie rozstawienie odpowiedniej liczby stołów byłoby trudne. Taki catering natychmiast sprawia również, iż event ma mniej formalny, bardziej wyluzowany klimat. Warto podkreślić, że menu z małych przekąsek jest zwykle tańsze niż ekskluzywne kolacje, a dodatkowo daje większą swobodę dostosowania ich do gustów żywieniowych uczestników uroczystości. Co najważniejsze, catering finger food nie potrzebuje dostępu do kuchni, a to częstokroć stanowiło największą przeszkodę przy urządzaniu imprez w siedzibach firm.

Nasza lokalizacja:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]