Przyjęcie komunijne w wynajętej sali – jak wybrać najlepszą opcję?

Przyjęcie komunijne w wynajętej sali – jak wybrać najlepszą opcję?

Na palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/komunia/ znajdziesz aktualną ofertę przyjęć komunijnych w Krakowie i okolicach.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka równie wyczekiwanym zdarzeniem, co sam obrządek przyjęcia sakramentu. Nic w tym zdumiewającego, ponieważ to na ogół pierwsza naprawdę wielka biesiada rodzinna, na której dziecko wie, iż wszyscy goście skoncentrowani są wyłącznie na nim. Stąd też rodzice pragną, by ten dzień pozostał na lata w jego wspomnieniach.

Lokal na komunię – zarezerwuj od razu jak zostanie ustalony dzień wydarzenia

Już przed rozsyłaniem zaproszeń na sakrament rodzice muszą wybrać czy poczęstują krewnych we własnym mieszkaniu czy nieodzowne będzie wynajęcie lokalu. Impreza dla zaproszonych w mieszkaniu jest zazwyczaj opcją wówczas, gdy organizujemy uroczysty obiad jedynie dla bardzo bliskiej kilkunastoosobowej grupy krewnych, jednakże to już rzadkie przypadki. Obiady z okazji pierwszej komunii przeobraziły się w ostatnich czasach w duże wydarzenia rodzinne, na które przyjeżdża nawet do stu gości, dlatego też zwykle odbywają się w restauracjach bądź salach weselnych. Jeśli planujemy wynająć najładniejszy lokal, powinno się zacząć poszukiwania sali, zaraz po tym jak zostanie wyznaczony termin przyjęcia sakramentu. W sezonie komunijnym sporą trudnością może okazać się również znalezienie wolnego dostawcy cateringu, dlatego trzeba wybrać taką salę na organizację imprezy, która współpracuje z własnym, doświadczoną firmą cateringową, wyspecjalizowaną w przygotowaniu dań na komunię. Kluczowe jest również to, by lokal na przyjęcie komunijne umiejscowiony był tak, aby transport wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był błyskawiczny i komfortowy.

Organizacja komunii – a może okazjonalna sesja zdjęciowa w ogrodzie?

Rozważ zatrudnienie fotografa, który utrwali na zawsze ten dzień – zarówno wydarzenia w kościele, jak późniejszą zabawę gości. Obyczajem są również stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i chrzestnymi. Lokalu na komunię powinna zatem wyróżniać się prześlicznymi, zadbanymi pomieszczeniami. Inną zaletą będzie dostęp do pobliskiego ogrodu, w którym przy sprzyjającej pogodzie można będzie urządzić sesję zdjęciową w plenerze. Sposobność wyjścia do ogrodu to dodatkowa atrakcja dla najmłodszych gości przyjęcia komunijnego – jeśli będzie ich duża grupa, radzimy wziąć pod uwagę skorzystanie z usług animatora, który zajmie dzieci ciekawymi grami.
Rzecz jasna, uczestnicy przyjęcia komunijnego przywiozą podarunki dla dziecka. Rodzice na ogół zgadzają się na całkowitą dowolność z tym zakresie. Jednak w zaproszeniu można zaznaczyć, że nie życzymy sobie pewnych rodzajów prezentów, np. quada albo zabawkowych pistoletów.

Nasza lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]