Regulacja okien. Z jakiego powodu należy ją wykonać?

Regulacja okien. Z jakiego powodu należy ją wykonać?

Potrzebujesz sprawdzić, komu zlecić regulację okien Warszawa? Na co czekasz? Koniecznie odwiedź serwismeteo.pl/regulacja-okien/.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to usługa, która ma być wykonywana zawsze, kiedy pojawiają się trudności z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim i zimowym – żeby przyzwoicie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiej przyczyny jest to ważne!

W jakim celu przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie zezwala ustawić maksymalną szczelność okna, lecz też zapobiega wypaczeniom oraz uszkodzeniom ramy.
Rozróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a dokładnie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, która wpływa na szczelność okna, a więc na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, inaczej zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby obniżyć, żeby okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła sprawia komplikacje z zamykaniem okna bądź działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je wykluczyć.

Jak w wielu przypadkach powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na bazie podanych wyżej informacji, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeśli niemniej jednak pojawiają się problemy z zamykaniem okna albo klamka stawia opór, warto do tego wezwać ekspertów od regulacji okien, którzy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]