Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty

Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty

Dowiedz się więcej o usuwaniu infekcji WP.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilku lat tak wziętym systemem zarządzania treścią, iż liczbę sklepów i stron internetowych działających z jego użyciem liczy się w tym momencie w milionach. Częstotliwość stosowania tego CMS-a sprawia, że strony oparte na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków hakerów. W przypadku zainfekowania witryny wirusem, potrzebne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie wirusów z WordPressa?

Grafiki na stronieinternetowej zostały podmienione bez Twojej ingerencji? Ze strony wysyłane są wiadomości-śmieci? Na stronie pojawiły się przekierowania do nieznanych Ci portali? A może logowanie jest zablokowane? To raptem kilka z możliwych przykładów wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takim przypadku nieodzowne jest bezzwłoczne działanie, aby znaleźć powód infekcji, a następnie przywrócić witrynę internetową do należytego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa zazwyczaj wychodzi poza zakres kwalifikacji osób, które codziennie parają się wyłącznie tworzeniem stron i sklepów internetowych na tym systemie zarządzania treścią, toteż czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania albo po atakach hakerskich najlepiej powierzyć specjalistom od tego rodzaju zadań.

Jak przebiega usuwanie wirusów ze strony www?

Eksperci podejmujący się czyszczenia malware ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich czynności naprawczych przeprowadzają skrupulatny przegląd plików i baz danych strony. Analizują pliki htaccess oraz wp-config, jak również kod wykorzystanych na stronie wtyczek i szablonów. W czasie naprawy zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, zmniejszające niebezpieczeństwo ponownej infekcji. Jeżeli długookresowa infekcja mogła spowodować włączenie strony do wykazu zagrożeń (m.in. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa fachowcy podejmują również wymagane czynności w celu wykreślenia jej z tego rodzaju katalogów. Cykliczne uaktualnianie WordPressa oraz wykorzystywanych na stronie wtyczek jest niezwykle istotne, ponieważ odwrócenie wszystkich następstw ataku hakerskiego nie gwarantuje, iż analogiczny przypadek nie nastąpi w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]