Aparat do masażu uciskowego – na co pomaga presoterapia?

Aparat do masażu uciskowego – na co pomaga presoterapia?

Jeśli chcesz zamówić urządzenie do drenażu limfatycznego w domu, koniecznie wejdź na https://carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to technika masażu, której intencją jest poprawienie krążenia limfy w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta w trzecim dziesięcioleciu XX wieku – to zestaw rozmaitych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów obrotowych oraz pompujących, których częstotliwość i siłę terapeuta dopasowuje za każdym razem do miejsca ucisku, jak również stanu zdrowia pacjenta.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej wykorzystywane są aparaty do presoterapii symulujące masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów podzielonych na komory, które wsuwa się na obrzękłe nogi lub ramiona. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne przegrody mankiet uciska kończynę, wspomagając w ten sposób krążenie chłonki. Jest sporo wskazań do wypróbowania drenażu limfatycznego. To przede wszystkim zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy czy też mastektomii) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Stosuje się go też w zabiegach estetycznych – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania oraz jako wsparcie w redukcji cellulitu. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana w świecie sportu, najczęściej jako etap regeneracji powysiłkowej.

CarePump – sprzęt do masażu limfatycznego do użytku domowego

Mnóstwo opcji użycia urządzeń do masażu limfatycznego przyczyniło się pozytywnie do ulepszenia tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby cyklicznie korzystające z tej metody terapii mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, przy użyciu nowoczesnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu uciskowego tego producenta charakteryzują parametry zbliżone do sprzętu wykorzystywanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza ilość komór znajdujących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym skuteczniejszy jest drenaż. Maszyny CarePump są kompaktowe i stosunkowo lekkie, zatem bez problemu można zabrać je na wyjazd, przykładowo na turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego musi być obowiązkowo skonsultowane z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym samodzielnie, bo występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to np. choroba nowotworowa bądź niewydolność serca, które trzeba uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]