Artykuły foliowe – worki do skrzynek e2, peleryny fryzjerskie i inne

Artykuły foliowe – worki do skrzynek e2, peleryny fryzjerskie i inne

Chcesz zamówić worki foliowe do skrzynek euro e2? Odwiedź ten adres.

Folia polietylenowa to surowiec, bez którego życie w XXI wieku byłoby całkiem inne. Wyrabia się z niej nie tylko worki wykorzystywane w mieszkaniach, ale też artykuły foliowe wykorzystywane m.in. w sektorze spożywczym.

Worki do pojemników E2 – niezastąpione w sektorze spożywczym

Polimer etenu, inaczej polietylen, wykorzystywany jest chętnie w przemyśle. Worki na śmieci są prawdopodobnie najczęściej spotykaną jego formą. W ich produkcji wykorzystuje się zarówno polietylen o niskiej gęstości (oznaczany jako LDPE), jak i polimer etenu o znacznej gęstości (HDPE). HDPE cechuje się wyższą wytrzymałością mechaniczną oraz ma wyższą temperaturę topnienia, jest jednak mniej przezroczysty. Z folii HDPE produkuje się między innymi wytrzymałe worki na śmieci. Natomiast LDPE jest przejrzysty, bezwonny oraz bardziej miękki, a tym samym niezwykle sprężysty. Nie jest tak wytrzymały na znaczne temperatury, ale w tych niskich zachowuje swoją elastyczność. Sprawdza się to w branży spożywczej, szczególnie tam, gdzie przechowuje i dostarcza się zamrożone artykuły, np. w przetwórstwie mięsnym. Dla sektora spożywczego z LDPE wytwarza się worki na mięso euro dostosowane do pojemników o wielu pojemnościach. Co istotne, worki z takim przeznaczeniem muszą uzyskać atesty dopuszczające je do kontaktu z artykułami spożywczymi.

Inne artykuły foliowe z polimeru etenu

Z polietylenu wyrabia się również dużo innych produktów dla przeróżnych sektorów przemysłu. To m.in. rury, różnego rodzaju pojemniki, przejrzysta folia pakunkowa (również ta termokurczliwą), a nawet żagle oraz mocne żyłki. Jest to także tworzywo, z którego polski producent odzieży ochronnej, spółka Global Food Hygiene, zaprojektował antystatyczne, przezroczyste peleryny jednorazowego użytku dla branży fryzjerskiej. Peleryny wytwarzane są w dwóch rozmiarach i w kilku barwach, a pakowane są w formie poręcznej rolki ze zrywkąpasującej do dozowników.

Nasza lokalizacja:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]