Bursztyn

Bursztyn

Zamów biżuterię z bursztynem.

Biżuteria z bursztynem jeszcze długo nie wyjdzie z mody – tak wśród młodzieży, jak i nieco starszych osób. Jej popularność nie powinna jednak dziwić – jantar jest wszak jednym z najpiękniejszych materiałów, a łatwość jego preparacji sprawia, że wyprodukowane z niego ozdoby mogą dopasować się do najróżniejszych trendów. Żeby zachować jej właściwości, musimy o jantar właściwie zadbać. O co chodzi? Przeczytajcie przygotowany przez nas poradnik.

Zasady składowania biżuterii z bursztynem

Złoto północy to niezwykle delikatny materiał – z uwagi na to biżuteria z bursztynem koniecznie musi być przechowywana we właściwych warunkach. Bursztynowy wisiorek należy owinąć jedwabną tkaniną, a potem dokładnie otulić plastikowym workiem oraz włożyć do drewnianego pudełka. Warto też mieć na uwadze, by w pojedynczym opakowaniu nie trzymać kilku przedmiotów – mogą się przecież porysować.

Konserwacja biżuterii z bursztynem

Złoto północy nie znosi silnych substancji czyszczących. Lepiej zatem zrobimy, wykorzystując do jego pielęgnacji delikatniejsze specyfiki – chodzi o oliwę z oliwek albo kosmetyki dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem powinna być czyszczona miękką szmatką, nieznacznie zwilżoną wodą – nigdy nie możemy użyć jej za wiele.

Restauracja biżuterii z bursztynem

Odkopałeś w piwnicy zabytkową biżuterię z bursztynem? Na pewno nadal jest piękna, jednak widać jej wiek. Czy da się ją odrestaurować? Próbując uczynić to samodzielnie, możesz tylko jeszcze bardziej ją zepsuć – najlepiej zatem zrobisz, zanosząc ją jubilerowi.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]