Jakie zastosowanie soli himalajskiej?

Jakie zastosowanie soli himalajskiej?

Potrzebujesz soli himalajskiej spożywczej? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Sól himalajska już od dziesięcioleci gości na naszych stołach. Czy zdajesz sobie sprawę z tego jednak, że posiada ona szersze wykorzystanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska i w jaki sposób możesz ją wykorzystać.

Sól himalajska – co to?

Sól himalajska uważana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z rewiru Pendżab położonego w Pakistanie. Charakteryzuje się ślicznym różowym odcieniem, jaki pochodzi od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez czy potas. To naturalnie unikalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nieprzeciętny smak i kolor.

Właściwości soli himalajskiej

Sól himalajska zawiera kilkadziesiąt rozmaitych minerałów i pierwiastków śladowych, co powoduje, iż jest w dużej mierze bardziej odżywcza aniżeli tradycyjna sól kuchenna. W jakich problemach może pomóc? Uregulowanie ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej może pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspieranie układu trawiennego: niektórzy twierdzą, iż sól himalajska może wspomagać trawienie przez aktywizowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zredukowanie zmęczenia i stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, zwłaszcza magnez, są w stanie pomagać w redukcji stresu i zmęczenia. Co więcej sól himalajska jest znana z właściwości jonizujących, co oznacza, że może pomagać w oczyszczaniu powietrza poprzez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu stosuje się ją do produkcji lamp oraz żyrandoli solnych.

Sól himalajska – rola

Okazuje się, iż sól himalajska to nie tylko kuchenna przyprawa, chociaż to jej najpopularniejsze wykorzystanie. Prócz tego, używana jest do: Kąpieli solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli może przynieść rozluźniające doświadczenie, równocześnie nawilżając cerę oraz dostarczając wartościowych minerałów. Płukania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w kojeniu podrażnień i infekcji. Produkcji lamp i świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką lub też świeczką tealight stanowią śliczny element dekoracyjny, ale także mają korzystny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości i duże zastosowanie, sól himalajska nazywana jest naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Nasza lokalizacja:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]