Kapsułki do ekspresu Tchibo Cafissimo – można kupić ich zamienniki

Kapsułki do ekspresu Tchibo Cafissimo – można kupić ich zamienniki

Więcej informacji o Tchibo kapsułki.

Technika parzenia kawa w kapsułkach została opracowana w końcu lat 70-tych i powoli pozyskiwała sobie kolejnych sympatyków. Ten wygodny proces umożliwia przygotowanie kawy wysokiej jakości w niezwykle nieskomplikowany sposób – trzeba uzupełnić pojemnik z wodą w odpowiednim urządzeniu, włożyć kawę w kapsułce do wskazanego zasobnika i już po kilkunastu sekundach można rozkoszować się pobudzającym napojem.

Kawy single origin z Nikaragui i Brazylii – zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo

Istnieje kilka systemów przygotowywania kawy w kapsułach. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie jest ten stworzony przez niemiecki koncern Tchibo. Kapsułki do ekspresów Tchibo Cafissimo posiadają inna formę niż pozostałe, co przez długi czas narzucało klientom konieczność zaopatrywania się w nie u jednego dostawcy. Problem ten dotyczył wszystkich systemów kaw w kapsułkach, jednak w ostatnim czasie dostępnych jest na rynku – również w naszym kraju – coraz więcej ich zamienników. Włoski producent Italian Coffee produkuje kapsułki do wielu systemów, w tym też zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo. W tym systemie firma ta stworzyła linię kaw speciality, a więc tzw. kaw single origin. Taka kawa cechuje się tym, iż pochodzi z jednego gatunku, uprawy i zbioru. Smak jej naparu jest unikatowy, dlatego że wytworzyło go mnóstwo przeróżnych składników, np. pogoda , która panowała w roku zbiorów. Mieszanie takich kaw z mlekiem lub dodatkami aromatyzującymi zagłusza ich unikalne nuty smakowe. W sprzedaży dostępne są zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo wyprodukowane z ziaren z Angoli (100% robusta), a także z Nikaragui i Kolumbii (100% arabika). W tych ziarnach wyraźnie odczuwalne są nuty kwiatowe, czekoladowe oraz kakaowe.

Jaki jest koszt naparu z zamienników kapsułek Tchibo Cafissimo?

Urządzenia do kawy w kapsułkach nadają się zarówno w domu, jak i w biurach lub hostelach. Koszt kawy w przeliczeniu na jedną porcję nie jest znaczny – zazwyczaj mieści się w przedziale 1-1,60 zł. Nietrudno zauważyć, że taka kawa jest o wiele tańsza aniżeli tożsamy napój podawany na stołówkach w biurze czy w kafejkach na mieście. Nowoczesny design oraz przystępne ceny ekspresów na kapsułki powodują, że z każdym rokiem częściej pojawiają się one w naszych domach. Dzięki nim zaserwujemy gościom wysokiej jakości kawę w czasie weekendowych spotkań, a przy tym sami będziemy mogli cieszyć się filiżanką takiej kawy każdego dnia, bez obaw o ogromne koszty. Jeżeli chcemy kupić zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo upewnijmy się wcześniej czy są kompatybilne z posiadanym przez nas sprzętem.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]