Kapsułki z kawą – zawsze idealne espresso i latte

Kapsułki z kawą – zawsze idealne espresso i latte

Jeśli chcesz kupić kapsułki do kawy, koniecznie sprawdź cafessima.pl.

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki ciepłej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy dobrej kawie spotykamy się również z przyjaciółmi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najświeższych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest znany od setek lat, ale w dalszym ciągu pijemy go na ogół w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki z kawą równie dobra jak w kawiarni

Kiedy pragniemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian czy też fantazyjnie sporządzoną idziemy zwykle do kawiarni, bo niewielu z nas ma umiejętności umożliwiające przygotowanie różnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak przekształcić espresso w perfekcyjne cappuccino, macchiato czy latte. Dlatego modna od dziesięcioleci, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przyrządzić w kilka minut w małych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki z kawą? Przede wszystkim dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się perfekcyjnie odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu właściwej ilości wody, podsunięcie filiżanki lub kubka o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż ekspres wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki kawy do ekspresu – dobra kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są drogie – małe modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Same kapsułki do ekspresu to również nie jest ogromny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. cappuccino można przyrządzać w domu za niecałe 1,20 zł. Koszt waha się naturalnie w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem podawanym w kafeterii, jest to najczęściej ok 15% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich olbrzymią zaletą. Smakosze kawy jednakże zastanawiają się często czy nabywając ekspres jakiejś firmy nie będą ograniczeni do kupna kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To bezzasadne obawy. Obecnie do większości wziętych systemów, m.in. Tchibo Cafissimo, Nespresso czy Nescafe Dolce Gusto można zamówić kompatybilne kapsułki.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]